Pytania klientek

Na czym polega przedłużanie włosów?

Na przytwierdzeniu pasemek lub włosów wplecionych w taśmy do włosów klientki, tak aby nie były widoczne.

Jaki jest czas noszenia przedłużanych włosów?

Ich żywotność zależy przede wszystkim od właściwej pielęgnacji i jakości wybranego materiału. Włosy słowiańskie przy właściwej i systematycznej pielęgnacji można użytkować nawet przez 1,5 roku a europejskie do 12 miesięcy. W zależności od użytej metody włosy podciąga się co kilka miesięcy.

Czy przedłużanie niszczy włosy?

Aby włosy były bezpieczne usługa musi być wykonana profesjonalnie. Ważny jest dobór odpowiedniej metody dla danego rodzaju włosów, dopasowanie grubości pasemek/taśm oraz precyzyjne wykonanie łączeń...dlatego trzeba się zastanowić w czyje ręce się oddaje bo niska cena często idzie w parze z brakiem umiejętności. Na bezpieczeństwo włosów ma także wpływ pielęgnacja. Każda klientka otrzymać instrukcje w jaki sposób dbać o nie. Stosowanie się do rad przedłuży żywotność włosów naturalnych klientki jak i tych doczepionych.

Jak stylizować przedłużane i zagęszczane włosy?

Włosy przedłużane mogą być poddawane zabiegom z użyciem wysokiej temperatury ale należy stosować każdorazowo kosmetyków termoochronnych. Można je prostować, suszyć, kręcić jak nasze własne.

Czy po zdjęciu przedłużonych włosów własne wypadają?

Jest to złudne wrażenie spowodowane tym, iż włosy, które wypadły przez 2-3 miesiące są zatrzymane w łączeniu i nie ma ich jak wyczesać. Codziennie każdy człowiek traci około 100-150 włosów co w ciągu 3 miesięcy daje ogromną ilość. Może się też wydawać, że włosów ubyło ponieważ łatwo się przyzwyczaja do większej gęstości włosów przedłużanych a do rzadkich włosów trudno.

Czy można farbować włosy?

Szeroka paleta kolorów włosów do przedłużania pozwala na ich idealne dobranie do naturalnych włosów klientki. Jednak niektóre włosy można bez obaw koloryzować bo zachowują się dokładnie jak nasze własne. Gdy zajdzie potrzeba zafarbowania odrostów można je zafarbować powyżej łączeń lub samą koronę włosów, która przykrywa łączenia. Włosy dziewicze można farbować w całości pamiętając o pomijaniu łączeń.

Czy będzie widać, ze mam przedłużone włosy?

Jeśli włosy przedłużone są w odpowiedni sposób nie powinno się tak zdarzyć. Łączenia mocuje się tak, aby nie były widoczne nawet przy włosach spiętych w wysokiego kucyka. Powinno się je umieszczać najniżej 2cm nad linią włosów a najwyżej tak aby pozostawić koronę włosów dla przykrycia łączeń (2 cm nad uchem). Włosy są rozmieszczane tak aby całość była dobrze skomponowana po wycieniowaniu i stylizacji.

Czemu służy konsultacja?

Pozwala ona ocenić stan włosów oraz zaproponować najbardziej odpowiednią dla nich metodę. Po uprzednim opisaniu przeze mnie każdej metody na której pracuję wspólnie wybieramy jedną z nich. Podczas konsultacji wybiera się kolor, długość oraz rodzaj włosów. Jest to moment gdy klient może uzyskać informacje dotyczące pielęgnacji przedłużanych i zagęszczanych włosów. Czasem po konsultacji przeprowadzany jest zabieg.

W jakim czasie po konsultacji możliwe jest przeprowadzenie zabiegu?

Ze względu na to, że posiadam włosy różnego gatunku i koloru jest możliwość przeprowadzenia zabiegu po zakończeniu konsultacji. Czasem jednak wydłuża się do 2-3 dni jeśli włosy trzeba zamówić.

Ile trwa zabieg przedłużania/zagęszczania włosów?

Przedłużane trwa w zależności od metody od 2-6 godzin. Zagęszczanie jest o około 1/3 tego czasu krótsze. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Jakie są wady przedłużanych i zagęszczanych włosów?

Można się od tego uzależnić;)

Joomla templates by a4joomla