Pielęgnacja włosów

Kilka ważnych rad dotyczących "noszenia" przedłużanych i zagęszczanych włosów:

Mycie i czesanie włosów przedłużanych: włosy powinny być zawsze czyste. Przy intensywnym uprawianiu sportu powinno się myć włosy po każdym wysiłku fizycznym. Przed myciem należy rozczesać włosy specjalną szczotką z wszelkich kołtunów idąc od końcówek ku nasadzie. Mycie włosów przedłużanych zaczynamy od umycia skóry głowy oraz włosów bez pocierania. Nie powinno się myć włosów z głową przechyloną, bo może to je plątać i wyrywać cebulki. Najlepiej jest myć je w pozycji pionowej. Nie należy czesać włosów mokrych. Zawijamy je w ręcznik, aby usunąć nadmiar wody (nie trzemy), rozczesujemy grzebieniem z rzadkim rozstawem ząbków i pozostawiamy do wyschnięcia lub suszymy suszarką o chłodnym nawiewie.

Stylizacja włosów przedłużanych: należy pamiętać o kierunku czesania włosów. Zaczyna się od końcówek zmierzając do góry. Trzeba czesać włosy delikatnie miękką szczotką odpowiednią do przedłużanych włosów. Ważne jest, aby robić to minimum 2 razy dziennie a także każdego dnia rozdzielać dłońmi pasemka na wysokości łączeń. Nadmierne ciepło jest szkodliwe dla włosów, dlatego należy z umiarem używać prostownicy i lokówki. Zalecane jest stosowanie preparatów chroniących przed wysoką temperaturą.

Farbowanie włosów przedłużanych: można farbować niektóre włosy naturalne samodzielnie, ale tylko przy użyciu tonerów. Przy rozjaśnianiu lepiej jednak skorzystać z pomocy zaufanego fryzjera. Jeśli włosy wymagają farbowania przed przedłużeniem ich, należy to zrobić minimum kilka dni przed konsultacją, ponieważ kolor często lekko się wypłukuje. Ułatwi to dobór odpowiedniego koloru pasemek.

Uprawianie sportów: podczas pływania konieczne jest używanie czepka lub trzymanie włosów ponad powierzchnią wody. Chlor i słona woda może spowodować, że włosy staną się matowe, a łączenia kruche. Najlepiej jest spiąć włosy w kucyka podczas uprawiania sportów. Ochrony przed szkodliwymi czynnikami: słonce szkodzi włosom sprawiając, że stają się suche i matowe, dlatego trzeba chronić je przed nadmierną ekspozycją poprzez używanie kosmetyków z filtrami. Kąpiel w chlorowanej i słonej wodzie wpływa także negatywnie na stan włosów, warto więc tuż po niej użyć mocno nawilżającej maski.

Sen: nie należy spać z mokrymi włosami. Trzeba upewnić się, że włosy są całkowicie suche. Aby uniknąć splątania włosów zaleca się ich spinanie w kucyk lub warkocza.

Pielęgnacja włosów przedłużanych: aby włosy były miękkie konieczne jest używanie po każdym myciu dobrych odżywek i masek mocno nawilżających, regenerująkcych i wygładzających, które przeznaczone są do włosów suchych, zniszczonych lub farbowanych. Np. Kerastase - Vita Cement (odżywka, maska i ampułka), Goldwell – Kerasilk, Ultra Rich Care, Creme of Nature, a także firmy Balmain. Jednak dobre nie zawsze oznacza drogie... polecam odżywkę Dove z serii Smooth Therapy i Hair Spa maskę wzmacniająca włosy. Maska i odżywka musi być nakładana co najmniej 2 centymetry poniżej łączeń, a spłukiwana tak, aby nie wciakła na nie. Szampony nie powinny zawierać w składzie kwasów owocowych, protein i ceramidów, ponieważ mogą one rozpuszczać niektóre łączenia. Powinno się używać tych do włosów farbowanych, o właściwościach oczyszczających, lecz nigdy przeciwłupieżowych. Trzeba unikać produktów do włosów, które zawierają alkohol i acetylen, bo wysuszają włosy i sprawiają, że stają się one matowe. Zaleca się nie tylko pielęgnację zewnętrzną, ale również wewnętrzną poprzez stosowanie preparatów doustnych wzmacniających włosy, skórę i paznokcie. Reasumując, najważniejsze jest dobre nawilżanie włosów zagęszczanych i przedłużanych.

Joomla templates by a4joomla